Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čistě náhodou jsem si zapla televizi a dozvěděla se o knize Kam s nimi. Ještě jsem ji nezakoupila, ale v brzké době tak učiním a poreferuji. Na ČT1 se vysílá stejnomený pořad. Bohužel stíhám jen poslední dva díly :-(

Takto kniha vypadá:

Obrazek

Toto jsem okopírovala ze stránek radioservisu

Kam s odpady a co s nimi? Kniha odpovídá na tuto vpravdě nerudovskou otázku a velký ekologický problém dneška zasvěceně a názorně, ale především vtipnou a neotřelou formou, jakou zvolili i tvůrci stejnojmenného cyklu České televize. Jak se mají odpady správně třídit, ale i co se s nimi děje dál a mnoho dalších skutečností, které možná dosud vůbec neznali nebo nepovažovali za důležité.
Čtenáři se dozvědí, jak třídit plasty, papír, sklo a další odpady, jak se dále zpracovávají a co se z nich vyrábí. Zvláštní kapitoly jsou věnovány bioodpadu, nebezpečným odpadům a sběrným dvorům. Kniha také vysvětluje nejčastější mylné domněnky panující kolem odpadů. Na závěr přináší přehlednou tabulku „Co kam patří“.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re:

(Via, 7. 8. 2007 20:21)

Jasně :o)
Vždyť je bezva, že jsi se do takových stránek vůbec pustila. Třeba to někoho nakopne správným směrem. Takže ti přeji hodně "nakopnutých" :o))

re:prosba

(Zuzana, 4. 8. 2007 9:10)

Já vlastně měla knihu už taky v ruce, mám jí nějakou dobu doma, jen jsem to tu neaktualizovala. :( Myslím, že ten kdo se o problematiku hodně zajímá ten ji nepotřebuje, najde si info i jinde, ale pro ty kdo začínají nebo to nejsou "profíci" je fajn. Já to považuji za velmi přínosné, že vůbec něco takového vyšlo!
K látkovým vložkám- mám to v plánu, proto jsem nepojmenovala stránky látkové pleny apod., ale vůbec nestíhám. :((( no zkusím to napravit.

Reakce

(Via, 3. 8. 2007 23:32)

Knížku jsem měla v ruce. Mám pocit, že ten, kdo se o toto téma trochu zajímá (tj. snaží se nežít až tak neekologicky, odpad již třídí atd.), se v ní nic moc (co by již nevěděl) nedozví. Je to spíše pro "začátečníky". Jinak k tématu třídění doporučuji mrknout i na http://www.priroda.cz/clanky.php?detail=689
A na http://www.hraozemi.cz/ekostopa je možné si změřit svojí "ekostopu".
Jinak mám na tebe ještě dotaz. Látkovkám-plenkám zde věnuješ dost prostoru. A co látkovky-dámské vložky?? Je škoda zůstat na poloviční cestě. Pokud sem nějaká ekomamka zabrousí, mohlo by jí zajímat i tohle téma. Pokud tím nechceš dráždit nahodilé neekonávštěvníky, tak by třeba stačily nějaké odkazy, ať již na prodejce nebo existující diskuze.