Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přehled plen

1. 3. 2007

Dle druhu:

 • Rovné pleny- musejí se skládat nebo zavazovat, navrch se musí dát svrchní kalhotky
 • Kalhotkové- vypadají tvarově jako jednorázovky, nutno dát ještě svrchní kalhotky
 • Dva v jednom- kalhotkové pleny, které mají integrované svrchní kalhotky
 • Kapsové- mají uvnitř vytvořenu “ kapsu, kam se vkládá “vložka, vnější vrstva tvoří svrchní kalhotky

ROVNÉ PLENY

čtvercové a zavazovacímusejí se skládat, navrch se musí dát svrchní kalhotky

klasické české čtvercové

Obrazek
100% balvna
Popoliny frotéObrazek
Nebělená přírodní plenka je ze 100% bavlny. Růžová a modrá plenka je s 15% příměsí polyesteru (85% bavlna) - díky tomu o něco méně saje, ale zase rychleji schne. Díky vyšší savosti froté stačí jedna plenka na přebalení narozdíl od klasických českých čtvercových plen. Pleny lze zajistit snappi sponkou. Plenky je možné prát na 95° (vhodné v šestinedělí, později stačí prát na 60°. Není nutné je žehlit. Rychle schnou a dají se skládat stejně, jako klasické čtvercové pleny, mnoha způsoby.
Velikosti:
40 x 40 cm - hodí se jako žínka na mytí a event. vnitřní vložka do větší pleny.
60 x 60 cm - doporučuje se pro novorozence. Pokud je budete používat jenom složené (jako klasické čtvercovky), lze je používat i pro větší dítě.
75 x75 cm- doporučuje se pro větší děti. I u větších dětí tak v pohodě uvážete sklad na draka.
90 x 90 cm- hodí se jako osuška.
Imse Vimse čtvercovky
Vysokogramážní plena 100g v rozměrech 80x80 cm z nebělené bavlny připomíná svojí kvalitou pleny, které se vyráběly před 40 lety.
Haipa Daipa froté čtvercovka Obrazek

jsou z vysocegramážního ( 350g/m2)  kvalitního froté -  90%bavlna, 10% polyester. Vyrábí se ve dvou velikostech 45x45 a 70x70cm. Pro výbavičku sestávající se pouze z čtvercových plen Vám bude stačit 20-25 ks

Popoliny, Bambino Mio vícevrstvéObrazek
je ze 100% jemné, hustě tkané bavlny. Má střed s 6-8 vrstvami a kraje se 4 vrstvami. Nasaje zhruba 2,5 krát více, co klasická čtvercovka. Plenku můžete skládat různě, dle potřeby. Po zvládnutí techniky je přebalování s vícevrstevnými plenkami stejně jako s jakýmikoli jinými. Vícevrstevné plenky nepůsobí na dětech tak objemně, jako froté plenky. Prodávají se ve 3 velikostech (Popoliny jen vel.1) S volbou velikosti plenky je také důležitá volba velikosti svrchních kalhotek
Disana zavazovacíObrazek

Pružná plena ze 100% bavlny. Používá se v kombinaci s klasickými čtvercovými plenami, froté plenami, vrstvenými plenami, nebo vkládcími plenečkami, tím působí velmi štíhlým dojmem, proto je velmi vhodná i pro novorozence. Elastický materiál zajišťuje perfektní přizpůsobivost tělu, díky kteréˇnedochází ke znečištění svrchních kalhotek. Velice rychle schne. Prvotní manipulace může nezkušeným osobám připadat náročnější, ale po velmi krátké praxi zjistíte, že použití zavazovací pleny je snadné a praktické.

Hemp Hour strapObrazekObrazek

materiál - 55%konopí/45%bavlny ve formě žerzeje. Konopí je přirozeně antibakteriální, dobře saje a vykazuje velkou trvanlivost. V okolí nožiček jsou všity gumičky pro zamezení protékání plenky. Velmi dobře schne. U menších dětí ji lze použít samostatně, u větších je nutno přidat sací vložku navíc. Jsou v několika barevných provedeních.

KALHOTKOVÉ -Na plenky je nutno dát svrchní kalhotky
POPOLINYKaždá plenka je dodávána s jednou vkládací sací plenečkou
řada UltrafitJednovelikostní plenka, lze ji použít od narození až po nočník (3kg-15kg). Velikost plenky můžete měnit pomocí systému patentek. Díky nim jde plenku nastavit na 4 velikosti.

Ultrafit flanel

Obrazek
Jsou z měkkého bavlněného flanelu, sací jádro má částečně z polyesteru. Z řady UltraFit je to nejštíhlejší a nejrychleji schnoucí plenka- doba schnutí se pohybuje kolem 8-10 hodin. Díky tomu ovšem nejmíň saje. Flanelky jsou dodávany buď jako přírodní, nebělené nebo jako bělené s obrázky
Ultrafit frotéObrazekObrazek
Jsou elastického žerzejového froté, sací jádro mají částečně z polyesteru. Z řady UltraFit je to to plenka nejobjemnější, ale díky polyesterovému sacímu jádru schne rychleji, než BioFroťáčky UltraFit - doba schnutí se pohybuje kolem 12 -16 hodin.
Ultrafit biofrotéObrazek
Jsou z měkoučké 100% biobavlny. Protože jsou ze 100% bavlny, nejdéle schnou ( 16-18 hodin) , ale zároveň nejvíce absorbují. Osvědčily se jako dobrá plenka na noc nebo na delší výlety.
Ostatní
OneSize biobavlnaObrazek
Jednovelikostní plenka, lze ji použít od narození až po nočník (3kg-15kg).Je vyrobena z certifikované 100% organické bavlny. Velikost plenky lze přizpůsobit pomocí kombinace patentek. Díky elastickému lemování kolem nožiček plenka dobře sedí a obsah neproteče na kalhotky. BioFroťáčky OneSize jsou velmi štíhlé (plenka je méně objemná, než nejštíhlejší plenka z řady UltraFit - Flanelka), ale jsou také schopny méně absorbovat. Vkládací plenečka je přichycená pomocí patentek přímo k plence. BioFroťáčky OneSize jsou perfektní denní plenka pro aktivní pohyb děťátka. Doba schnutí je přibližně 10-12 hodin.
OneSize superObrazek
Jednovelikostní plenka, lze ji použít od narození až po nočník (3kg-15kg).Plenka je z materiálu froté (85% bavlna s příměsí 15% polyesteru - velmi příjemné na omak). Vnitří část plenky je podložena vrstvou "Stay Dry", která je ze 100% polyesteru - tato část je přímo na zadečku miminka. Velikost plenky lze přizpůsobit pomocí kombinace patentek. Díky elastickému lemování kolem nožiček plenka dobře sedí a obsah neproteče na kalhotky. Absorbčně jsou plenky OneSize Super o něco lepší než biofroťáčky OneSize. Vkládací plenečka je přichycená pomocí patentek přímo k plence. Doba schnutí je přibližně 10-12 hodin.
Two Size biofrotéObrazek

Jsou ve 3 velikostech: S (3-8 kg), L (8-15 kg), XL (15-22 kg). Díky velikostem nemá dítko objemný zadeček jako v Ultrafit. Jsou z BIO bavlněného žerzejového froté vhodného pro alergické děti. Zapínání na patentky ve dvou řadách. Součástí není vkládací plenečka.

Two Size frotéJsou vyrobeny z bavlněného žerzejového froté.
TotsBots
originalObrazekObrazek
jsou z bavlněného froté (složení 90% bavlna, 10% polyester). Plenky jsou vysoce absorpční. Unikátní konstrukce plenky se savým jádrem ponechaným mimo plenku, zaručuje rychlejší schnutí i štíhlý vzled na miminku.Jsou vhodné i na noc, na dlouhé cesty a pro hodně čurající děti.Plenky se vyrábí ve 3 velikostech: vel. 1 -od 3,5 do 8 kg, vel. 2 -od 8 kg do 16 kg, vel. 3 od 16 kg Velikost 3 většinou nebývá potřeba. Plenky jsou k dispozici buď jako přírodní nebělené nebo jako bílé. Plenka se zapíná pomocí snappi sponky (díky tomu je možné velikost 2 používat jako plenku od narození po nočník - velikost se snadno a pohodlně přizpůsobí ohnutím předního dílu) nebo pomocí suchého zipu (i v několika barvách)
bamboozleObrazek Obrazek Obrazek
Je z bambusového froté (složení látky je 90% bambus, 10% polyester). Bambus je přirozeně antibakteriální a je to vysoce ekologická varianta látky - bambus je pěstován bez použití chemikálií, má velmi krátky růstový cyklus a je samozřejmě plně rozložitelný v přírodě. Bambusové froté - na rozdíl od bavlněného - zůstává měkké i po mnoha vypráních, i v tvrdé vodě. Plenka je velmi štíhlá. Bambusové froté je o 60% savější, než bavlna (pozor, svojí savosti dosahuje až po deseti vypráních). Savé jádro je - na rozdíl od plenek popolini - umístěno mimo plenku, takže celá plenka rychleji schne a je možné jádro složit tak, abychom měli nejstlustší místo tam, kde je třeba (jinak u holek, jinak u kluků, jinaku u lezoucích dětí, jinak u ležících miminek). Schne velmi dlouho - cca 14-18h Vyrábí se v provedení se suchým zipem (i v několika barvách) a patentkami (s patentkami je vel.2 možné používat jako plenku od narození po nočník (3,5 -16 kg) - velikost se snadno a pohodlně přizpůsobí ohnutím předního dílu.) Plenka je ve dvou velikostech: velikost 1 je vhodná od 3,5 do 8 kg velikost 2 je vhodná o 8 kg do 16 kg
FluffleObrazek Obrazek Obrazek
vyrobená z jemného mikrofroté (materiál 100% polyester). Mikrofroté je velmi absorbční, rychle schne a narozdíl od bavlněného froté nikdy nezhrubne. Mikrofroté je antibakteriální. Výrobce doporučuje praní na 60o, je možné ji sušit v sušičce, ale při nízké teplotě vzduchu. Unitř plenky je kapsička z jemného fleecu, který zajišťuje pocit sucha pro miminko. Unitř kapsičky je vkládací plenečka připnutelná patentkami. Plenku můžete snadno zmenšit o velikost. Schne velmi rychle. Jedinou nevýhodou je syntetický materiál - 100% polyester. To znamená, že samozřejmě není tak prodyšná, jako bavlna či bambus a v horkém počasí by mohlo dojít pravděpodobněji k přehřátí. Také se do plínky chytají suché zipy a různé smetíčka. Fluffle je k dispozici ve dvou velikostech: velikost 1 je vhodná od 3,5 do 8 kg, velikost 2 je vhodná o 8 kg do 16 kg. Plenka se zapíná pohodlně na patentky.
Haipa-Daipa
tvarovanéObrazek

Tvarovaná plenka, která se sepne Snappi sponkou. Je vhodná od narození po nočník (cca 3kg-15kg). Sací jádro není všité, ale vzniká složením pleny, tím se také volí velikost a lze složit jinak pro holčičky, jinak pro kluky apod. Velmi rychle schne, ale i dobře saje. Je vyrobena výhradně z českých materiálů. Složení: 90% bavlna, 6%PAD a 4% PES.

pastelkyObrazek

univerzální plenka od 3-15 kg , vyrobena z 90% bavlny, 10% polyesteru. Je ušita ze dvou vrstev  froté materiálu. Okraj plenky je obrouben barevným plochým overlockovým stehem. Sací kapacita plenky činí 350 ml.Upevňuje se pomocí Snappi sponky.

ImseVimse
bioflanelObrazek
je ze 100% certifikované biobavlny, vhodná od narození po nočník. Nemá žádné zapínání, vyžaduje dobře padnoucí svrchní kalhotky, které plenku drží. Velmi rychle schne. Méně saje, pro větší děti je nutna přídavná sací vložka
biofrotéObrazek Obrazek Obrazek
Je ze 100% certifikované biobavlny. Vhodná od narození po nočník. Nemá žádné zapínaní, jsou nutné dobře padnoucí svrchní kalhotky, které plenu drží. Je velmi štíhlá, dobře schne.TD>
Babyidea
Bamboo extraObrazek

Je vysoce savá, přirozeně antibakteriální a neuvěřitelně jemná. Nezhrubne ani po mnoha praních ve tvrdé vodě a susšní na radiátoru. Je vyrobena ze 100% bambusového flauše. V přední část plenkyse nachází suchý zip a plastové sponky se smyčkou umožňující dokonalou přizpůsobivost všem velikostem dětí. Součástí každé plenky je extra vkládací plenečka, která může být složena do přední části plenky pro chlapce, nebo v případě potřeby odepnuta. Je vhodná od narození do 3-let věku dítěte. Je k dispozici ve velikosti S/M od narození do cca 3-4m a L/XL.
NOVĚ se vyrábí v barevném provedení s vylepšeným suchým zipem a také na patentky.

Ella's House
Bum HuggerObrazek Obrazek Obrazek
ze směsi konopí a bavlny na patentky s vnitřní flísovou vrstvou pro suchý zadeček. Je velmi savá. Ideální na noc. Je ve 3 velikostech: S-do 7 kg, L- 7-18 kg, XL od 16 kg
konopná plenkaObrazek Obrazek
Velmi savá a štíhlá plenka ze směsi konopí a bavlny na patentky. Plenka má barevné lemování a barevné patentky
Lotties
softObrazek
mimořádně jemné,z prvotřídního měkkého kbA bavlněného froté a zesílenou absorpční vložkou. Ve 4 velikostech
tendyObrazek
Pružné plenkové kalhotky s druky, mají enormní sací schopnost - pomocí integrovaného sacího jádra z rouna z modalu, které okamžitě přijme veškerou tekutinu. Dvojité gumy na nohách zabraňují nežádoucímu protečení. Jsou jednovelikostní.
cottonObrazek
Mají osmivrstvou bavlněnou složku s odsávací schopností, pohodlně se nosí, jsou příjemné na dotek a jsou vhodné pro děti se zvlášť citlivou pokožkou
Babaloo- britská firma
Babaloo bambusová plenaObrazek
jsou měkoučké a výborně sají. Jsou ručně šité. Na miminku vypadají i velice "štíhle". Jsou vyrobeny ze 100% bambusového vlákna. Zapínání je na suchý zip. V ceně plenky je i bambusová vkládací plínečka.
Kissaluvs
Kissaluvs bavlnaObrazek
vyrobena v USA. Vnitřní materiál - nebělený bavlněný flauš, vnější vrstva - barevný bavlněný flauš, uprostřed plenky je všité savé jádro, v pase a okolí nožiček jsou jemné gumičky, zabraňující prosakování plenky. Dvě řady patentek umožňují dokonalé přizpůsobení plenky. K dispozici ve třech velikostech :0(2,5 - 7 kg),1 (4,5- 11 kg) a 2 (9-18 kg). Velikost 0 má speciální patentku pro úpravu plenky v okolí pupku novorozených miminek
P'tits Dessous
BambooObrazek
je šikovně ušitá tak, že můžete prostřednictvím odděleného, patentky připevnitelného, savého jádra regulovat podle potřeby její savost. Plenka je měkká a pružná. Je vyrobená z bambusového vlákna (90%) a je tak velmi savá. Bambusové vlákno má přirozené antibakteriální vlastnosti. Plenka má zapínání na patentky, což je vhodná varianta zejména pro nenechavé prstíky u větších miminek Ve třech velikostech.
Todou Velour Obrazek
je velice jemná, měkká a "štíhlá" a tak velmi diskrétní! Povrch plenky je z měkoučkého sametového úpletu (80% bavlna a 20% polyester), vnitřní savé jádro je vyrobeno z mikrovláken. Zapínání na patentky, které nenechavé prstíky tak snadno nerozepnou!Ve 2 velikostech a v několika barvách: fialová, švestková, růžová a malinová
Todou Bio Obrazek
Díky velourové povrchové úpravě z biobavlny je vhodná i pro ty nejcitlivější zadečky. Je velice jemná, měkká a "štíhlá"! Vrchní vrstva plenky je ušita z měkoučkého sametového úpletu ze 100% biobavlny (certifikace IMO), vnitřní savé jádro je vyrobeno z bambusového vlákna. Zapínání je na patentky. Ve dvou velikostech
Disana
Obrazek

je ze 100% biobavlny ve formě flanelu. použitý materiál je velmi jemný, proto je  plenka vhodná pro děti s velmi citlivou pokožkou . je ušita ze dvou vrstev materiálu, v oblasti zadečku se nachází extrasací vrstva. Zapíná se na suchý zip. Ve třech velikost   vel. 1 - 62/68, vel. 2 -74/80, vel. 3 86/92.

Dva v jednom
Popoliny Komfort 2v1Obrazek Obrazek
Je z voděnepropustného, ale prodyšného vnějšího materiálu (55% polyester / 45% polyuretan), vnitřek je z flanelu a má vrstvu "stay-dry", která zajišťuje, že pokožka děťátka zůstane suchá. Sací jádro je ze 100% polyesteru. Plenka se zapíná pomocí patentek. Má všité nohavičky, které zajišťují, že obsah plenky neprosákne na oblečení. Kvůli potřebným dvěma velikostem je sice pořízení dražší, ale tato nevýhoda je vyvažována mnoha klady:
nejsou potřeba svrchní kalhotky
přebalování je rychlé a jednoduché
díky různým velikostem plenky lépe sedí a nejsou (zejména na menších dětech) tak objemné, jako plenky jednovelikostní. Schnou 8- 10 hodin. Nedoporučujeme sušit přímo na topení (kvůli svrchní nepromokavé vrstvě). Savostí se plenka nachází mezi Flanelkami a Froťáčky z řady UltraFit. Velikost S: 3 – 9 kg Velikost L: 8 – 16 kg Je vhodná na cestování, když potřebujeme venku rychle přebalit. Je také ideální, když dítě hlídá někdo, kdo nemá s látkovými plenami zkušenost - máte jistotu, že nezapomene dát svrchní kalhotky
Imse Vimse 2v1 ObrazekObrazek

Nejsou potřeba svrchní kalhotky- jsou integrovány v pleně. Jednotlivé vrstvy nejsou sešity k sobě, ale dají se podle potřeby poskládat. Tím se i lépe pere a lépe schne. Lze si vybrat materiál přiložený k zadečku miminka- fleece nebo certifikovaná biobavlna. Svrchní vrstva kalhotek je z prodyšného a trvanlivého polyesteru s PUL zátěrem. Uvnitř je podšívka z bílého froté s krátkými smyčkami. 100% biobavlna bělená peroxidem vodíku - certifikováno.Plena nemá pevné savé jádro, má všité dvě chlopně z biobavlněného froté. Přední chlopeň má na vrchní straně vrstvu polyesterového fleece.Zadní chlopeň je celá biobavlněná. Pro extra sucho se chlopně skládají tak, aby navrchu, přímo pod zadečkem, byla vrstva fleece. Plena má všité nohavičky, takže nepropustí nehodu na oblečení. Plenu je možné prát na 60-90°C, sušit v sušičce na nízký výkon. Nevystavovat přímým zdrojům tepla, může poškodit PUL zátěr, nepoužívejte aviváž, nežehlete. Tuto plenu oceníte pro její snadnou manipulaci, i tatínkové a nezkušení přebalovačí to s Imse 2v1 zvládnou snadno a hravě.

Kapsové -jsou tvořeny ze tří vrstev:
- svrchní barevné (směs bavlna/polyester)
- střední nepropustné prodyšné polyuretanové (PUL) vrstvy
- vnitřní fleecové vrstvy
Mezi PUL a fleecovou vrstvou je kapsa, do které zasunete savé jádro. Savé jádro může být cokoli:
 • originální vkládací plenečka
 • složená klasická čtvercovka na osminy
 • složená vícevrstevná plínka
 • jakákoli vkládací plenečka
  Hlavní výhodou kapsové pleny je jednoduchá manipulace.Plena se dá velmi dobře nasazovat i stojícímu dítěti. Savost si regulujete sami tím, co do plenky zasunete.
  Kapsová plenka je také vynikající na přebalování v terénu
  Osvědčila se i pro období trénink na nočník - na vycházky, kdy je ještě potřeba "pojistku" je kapsovka ideální díky svojí štíhlosti a jednoduchému sundání (dá se v případě potřeby stáhnout jako kalhotky, pokud necháme plenu v pase zapnutou volněji). Plena velmi rychle schne - po vyprání doporučujeme utřít suchým ručníkem vnitřní PUL vrstvu, urychlíte tím proces schnutí. Plenu nesušte na horkém radiátoru a na prudkém slunci a v sušičce jen na program "chladný" - mohlo by dojít k poškození PUL zátěru.
Stuffable Lite (Nature Babies)Obrazek Obrazek
Mommy's Touch Obrazek

 

U látkových plen nelze říci, která plena je dobrá a která špatná. Každý si musí najit pleny, které budou vyhovovat jen a jen jemu.

 

Náhledy fotografií ze složky Látkové pleny

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

rada nad zlato

(Martin, 20. 12. 2008 20:34)

Chtěl bych se zeptat ja se jmenujou kalhotky pro malé narozené 1tyden kterjm se musí dávat troje pleny kvuli špatnejm kyčlím křivé (noříčkám)jestlijsem to dobře napsal děkuji za odpověd martin.spacek@seznam.cz

zuzance

(hanelik, 9. 3. 2007 7:28)

díky, že jsi napsala .-) už jsem se bála..:-)
je pravda že od té doby jsem zase o něco chytřejší :-)
no jo, jenže já teď peru v persilu sensitive, mají tam sice namalované malé dítě, ale nevím nevím :-)

prací prášek

(Zuzana, 6. 3. 2007 23:07)

jsem zapomněla reagovat- ostatně teď už získáváš info i jinde.... ;) Mio fresh jsem nezkoušela. Podle mě bys měla aspoň pro začátek prášek neměnit, abys zjistila případné alergie nebo problémy. Tak plenkování zdar! :-)

zuzance

(hanelik, 23. 2. 2007 9:59)

ještě snad, vlnáčky už sehnané mám,dnes mi prišly:-) na druky, teď bych chtěla už jen sehnat nějaké ty flísáčky a ty imse vimse organic obrazkové, asi nejépe z druhé ruky, s tím praním opravdu ještě nevím...na vlňáčky už mám koupený prostředek a budu objednávat i lanolinovou impregnaci, ale s pracím práškem....to je zatím velká neznámá, zkoušela jsi mio fresh?
jinak asi než se miminko narodí, měla bych všechno vyprat v prášku, který nakonec vyberu, že? díky za tvoje rady. hanka.

zuzance

(hanelik, 23. 2. 2007 9:38)

parada, vidim, ze nezahálíš a přidáváš nové a nové věci, já už jsem objednala první várku plenek, tj. 8 bambusek, pozdeji dokoupím ještě jinde ty biofrotáčky a biobavlnu, snad se to miminku bude líbit, mám pocit, že větší přírodní komfort mu nemůžu nabídnout....
moc bych ještě chtěla sehnat imse vimse organic svrchní s obrázky, ale tam, kde je objednávám, nejsou v sortimentu nabídky, na různých fórech nejsu zaregistrovaná, stránky jen projíždím, tak kdyby si třeba věděla o někom, kdo by prodal velikost s za rozumnou cenu, dej mi prosím vědět, ano? díky moc, přeji pěkný den.hanka.

svrchní kalhotky a praní prádla

(Zuzana, 22. 2. 2007 12:48)

to bych nebyla já abych to nezapomněla dopsat :-)
Takže svrchní kalhotky jak vlněné tak fleecové mohu jen a jen doporučit, používám oboje :-) a jsem s nimi spokojená. Fleecové jsou super v tom, že se dají jednoduše vyprat a rychle uschnout. Jediná jejich nevýhoda je v tom, že je to umělina. Kombinace těchto dvou typů je ideální. :-)
Ad praní: v tom bohužel nepomohu, jsem sama ve fázi hledání, prala jsem v Lovele, Missivě, momentálně peru v mýdlovém slizu a v mýdlových ořechách, přidávám sůl na skvrny od Ullricha, ale nejsem 100% spokojená, budu zkoušet jinou alternativu.

počet plenek a svrchní kalhotky

(Zuzana, 22. 2. 2007 12:42)

nevím, jestli je moudré hned na začátku nakupovat všechny plenky, jednak můžete zjistit, že vám nebo děťátku některé nevyhovují a objevují se stále nové a nové druhy plenek. Jestliže jednou začnete s látkovými plenami je to droga a budete chtít zkoušet nové a nové :-))) Já momentálně točím dokola 8 bambusek (možná přikoupím nebo zaexperimentuju s něčím novým), 3 OneSize a 7 zavazovacích Disan. Když dojdou dávám BiofroŤáčky (ty chci začít dávat i na noc, malý měl problémy s kůžičkou - zarudlé bříško, dosud dávám jednorázovky :-( ) Opravdu vám nemůžu napsat- "kupte to!" mohla byste mi to později vyčítat :-)) Je to hodně individuální. Já bych dnes asi pořizovala výbavičku podobnou té vaší, jen pro začátek menší množství a k tomu zavazovací Disany a čtvercovky (mně se líbí froté), které se dají použít jednak jako vložka do Disan anebo skládat na novorozenecký sklad a na "draka". Později dle situace dokoupila zbytek.

zuzance

(hanelik, 19. 2. 2007 10:51)

preji pekny den, moc jste me opter potesila, myslim tedy, ze me 5 mesicni seznamovani s plenkami na netu bylo docela uspesne :-)
snazila jsem se udelat si ze vseho nejaky uceleny zaver a k temto trem variantam jsem opravdu dospela, mam radost, ze jste s nimi spokojena, uz se nebudu tolik bat je objednat, jeste snad prosim o radu, v cem je perete? a kolik jich tedy dohromady objednat? aby vystacily, nez ostatni uschnou? chtela bych objednat asi 8 bambusek, a po 10 od onesize a biofrote, co vy na to? a jaké svrchní kalhotky? zaujaly me vlnene a flisove...dekuji za zkusenosti.

biobalvna a bambusky

(Zuzana, 18. 2. 2007 23:26)

Já používám biofroťáčky (jsou objemnější, takže teď zkouším na noc nebo když ostatní dojdou- ale jsou super, obzvlášť pokud vám nevadí větší zadeček), biobavlněné Onesize a bambusky :-)) Opravdu, tohle jsou moje nejoblíbenější plenky. Takže já bych je jen a jen doporučila. Jediné, že všechny dlouho schnou (OneSize o něco méně)

zuzance

(hanelik, 18. 2. 2007 11:00)

děkuji, hned na to mrknu :-) premyslim o plenkovych kalhotkach biofrote a onesize biobalvna, nemate s nimi osobni zkusenosti? take me hodne zaujaly bambusky...:-) za jakoukoli informaci predem díky :-)

začínáme s plenkami

(Zuzana, 16. 2. 2007 22:52)

Musím přiznat, že mě vaše reakce velmi potěšila a to jsou tyto stránky v počátku své existence a naprosto nedodělané. :-)) Dnes jsem dodala od své známé "rozcestník"- je to přesně to, co vám pomůže najít pleny, které vám budou nejvíce vyhovovat. Jinak je dle mého názoru lepší nakoupit několik "vzorových" plen, vyzkoušet je a pak se rozhodnout, které dokoupit.

začínáme s plenkami

(hanelik, 16. 2. 2007 19:08)

Krásný pokus o přehled látkových plenek, moc díky :-) chtěla bych poprosit, v červenci čekáme miminko a já velice reálně uvažuji o bavlněných plenách, jen nevím, jak to nakombinovat, poradí mi někdo prosím, jestli raději zvolit vícevrstvé pleny s kalhotkami navrch, nebo kalhotkové pleny, a tam je tolik možností, že v tom mám už guláš :-)také se bojím, abych nenakoupila výbavičku plen a miminku se to nelíbilo...poradíte? :-)