Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak se používají

15. 2. 2007

Co je potřeba:

  • pleny jakéhokoli typu
  • svrchní kalhotky (kromě kapsových a 2v1)
  • separační pleny -zachytávájí nečistoty a odvádí vlhkost od pokožky, vyrábí se z viskozy, celulozy, fleecové (výrobci: Bambino Mio, Popoliny, Tots Bots)

A velmi dobrá pomůcka je snappi sponka, slouží jako zapínání u plenek, které jiné zapínání nemají.

Zpravidla se při balení dítka postupuje takto: směrem od zadečku: separační plena, vlastní plena a svrchní kalhotky. Při rozbalení a kakání se separační plena vyhodí do toalety (je-li rozložitelná) nebo se „obsah“ seškrábne a dá k ostatním špinavým plenám (fleecové separačky). Jen počůrané "separačky" lze několikrát vyprat (myšleno celulozové a viskozové)

A co je ještě dobré vědět a mít??

Kbelík s víkem na skladování použitých plenek – po rozbalení dítěte se plena hodí do kbelíku (lze skladovat na sucho nebo mít v kbelíku vodu, takže se pleny odmáčejí), svrchní kalhotky se nechají vyvětrat min. do dalšího přebalování, perou se dle potřeby.

Pleny se perou většinou na 60°C, nesmí se přidávat aviváž (snižuje savost plenek), je lepší přidat navíc jedno máchání. Pere se dle potřeby, většinou po 2-3 dnech

A pozor!!!! Moderní látkové pleny se NEŽEHLÍ!!!!!!

Pleny se mohou prát v klasickém dětském prášku. Někdo při znečištění pleny ihned po sundání přepere plenu ve žlučovém mýdle. Lze přidat sůl na skvrny. Nesmí se používat aviváž, snižuje savost plenek, místo aviváže lze dát ocet. Doporučuje se přidat máchání navíc aby zbytkový prášek v plenách byl minimální. Lze je sušit v sušičce, ovšem pleny se více opotřebovávají a mají poté kratší životnost. Lze je sušit i na topení, tam je zase riziko hrubnutí. Ideální je sušení venku , kde působí slunce na skvrny a pleny jsou i jemné. Bohužel ne každý má takové možnosti, proto je také třeba volit druh pleny dle možností sušení plen. Svrchní kalhotky se perou za čas buď s plenami nebo s jiným prádlem (na 40 či 60st, polyesterové či fleecové), vlněné se perou pouze v ruce v šamponu na vlnu a jednou za čas je nutné je impregnovat lanolinem. Lehce se vyždímají a nechají schnout (ne na radiatoru a ne na přímém slunci).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář